praca tymczasowa

Jestem PRACOWNIKIEM

Szukam pracy


Zarejestruj cv
Edytuj swoje cv

Jestem PRACODAWCĄ

zaloguj się

Login

Hasło

Zapomniałem hasła

Zarejestruj firmę!
Kontakt z konsultantem
Strona główna » Przewodnik » Wstęp

Jak mogę skorzystać z Przewodnika?

Oto krótkie wprowadzenie do "Przewodnika Poszukiwacza". Warto je przeczytać przed przystąpieniem do dalszego pogłębiania wiedzy z zakresu poszukiwań pracy

 

Drogi Internauto,

Witamy w naszym „Poradniku Poszukiwacza”,

Twoja obecność na stronach naszego serwisu oznacza, iż podjąłeś decyzję o poszukiwaniu pracy. Potrzebujesz wiedzy i wsparcia, więc odpowiedzialnie podchodzisz do swojej ścieżki kariery. Chcesz ją świadomie, samodzielnie zaplanować i realizować, wykorzystując posiadany potencjał. Przyświeca Ci zatem idea samorealizacji poprzez pracę.

Na początek mała rada. Niezależnie od faktu, czy ubiegasz się o pierwszą pracę, czy chcesz ją zmienić, powinieneś w pełni zaangażować się w ten proces. I nie tracić nadziei, nie ustawać w wysiłkach. Bądź gotowy na przeciętnie 3-6 miesięcy aktywnych działań. Najważniejsze abyś poszukiwaniu pracy, w ramach posiadanych możliwości, poświęcił maksymalnie dużo czasu. Jeśli obecnie nie pracujesz, potraktuj szukanie zatrudnienia jako pracę. Poświęć mu zatem nawet 8 godzin dziennie. Prowadź także dzienniczek poszukiwania pracy. Zapisuj w nim wszystkie podejmowane działania a w razie potrzeby, koryguj swój plan. W nagrodę, po wielu trudach otrzymasz propozycję pracy na wymarzonym stanowisku.

Decyzja o poszukiwaniu zatrudnienia jest jedną z najtrudniejszych w życiu. Codziennie podejmuje ją wielu ludzi na całym świecie. Ważne, abyś sobie to uświadomił, bowiem na samym początku może towarzyszyć Ci poczucie osamotnienia i bezradności. Niepotrzebnie. Obowiązkowo zaangażuj w Twój problem jak najszersze grono członków rodziny, przyjaciół, znajomych. Stwórz sieć kontaktów, czyli tzw. networking. Przyszłość zawsze stanowi niewiadomą. Na pewno jesteś zdeterminowany, by znaleźć pracę.
Chociaż w pierwszej kolejności ma ona dostarczyć Ci środków niezbędnych do utrzymania, to potrzeba pracy jest zakorzeniona w naturze człowieka. Poza finansami kierują nami różne inne motywy, jednak wszyscy chcemy pracować. Znajdujesz się zatem na właściwej drodze.

 

Przy pomocy naszego "Poradnika Poszukiwacza" pomożemy Ci przejść przez proces planowania i realizacji ścieżki kariery.

Oferujemy szeroki zakres różnorodnych informacji na temat rynku pracy, m. in.:

  • dowiesz się, jak zdiagnozować swój potencjał, opracować ścieżkę rozwoju;
  • zapoznasz się z różnymi formami i kierunkami kształtowania rozwoju zawodowego;
  • dowiesz się jak poszukiwać konkretnej pracy, napisać Curriculum Vitae i list motywacyjny;
  • poznasz techniki selekcji kandydatów wykorzystywane przez firmy;
  • zdobędziesz wiedzę z zakresu prawidłowego przygotowania się i przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej;
  • w FAQ znajdziesz ciekawostki z przebiegu rekrutacji w praktyce;
  • będziesz miał dostęp do wskaźników, raportów, artykułów dotyczących aktualnej sytuacji oraz trendów i prognoz na przyszłość rynku pracy;
  • znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania.

 

Zakres tematyczny "Przewodnika Poszukiwacza":

 

Zapraszamy do systematycznego korzystania z naszego „Przewodnika”.

Życzymy powodzenia!